Czekoladowe jajka i desery wielkanocne dla dzieci

Jajko to z pewnością najważniejszy symbol Świąt Wielkiej Nocy. Jest nie tylko wspaniałą ozdobą naszego mieszkania, którą możemy przygotować wieloma sposobami, jak np. oryginalne pisanki z muliny i makaronu czy papieru, ale także króluje na stole wielkanocnym jako potrawa. Możemy serwować je w wielu wydaniach, np. jajka faszerowane lub w formie rozmaitych wielkanocnych sałatek z jajkami. Większość dzieci nie wyobraża sobie świąt bez czekoladowych jajek, a z pewnością ucieszą je także inne wielkanocne desery.

Jajka czekoladowe pojawiają się na sklepowych półkach na długo przed świętami. Czekoladowe są także króliczki i kurczaczki, nie ominęło to również baranka, który dotychczas bywał cukrowy. Takie smakołyki różnej wielkości, zarówno malutkie nadziewane jajka-czekoladki, jak i duże zające z czekolady w pięknych sreberkach możemy kupić w większości sklepów, jednak świąteczne łakocie możemy przygotować również samodzielnie w domu.

Aby zrobić czekoladowe jajka należy najpierw przygotować wydmuszki z jajek, a następnie gotować je przez 10 minut w wodzie z octem winnym. Gdy wyschną, posłużą nam jako foremki, trzeba tylko otworek z jednej strony delikatnie powiększyć i wlać przez niego do skorupki masę czekoladową. Taką masę uzyskamy rozpuszczając na parze posiekaną tabliczkę czekolady. Gdy osiągnie odpowiednią konsystencję, napełniamy nią wydmuszki za pomocą rękawa do kremów lub dużej strzykawki. W wydmuszkach możemy przygotować także piękne, kolorowe i smaczne pisanki z galaretek owocowych, jednak możemy wykorzystać do tego także gotowe foremki w kształcie połówek jajek.

Wspaniałe desery świąteczne dla dzieci to także kruche i drożdżowe ciasteczka wielkanocne. Takie smakołyki możemy przygotować w kształcie króliczków, kurczaczków czy baranków, jeśli zaopatrzymy się w foremki o takim kształcie. Ozdabianie takich ciasteczkowych zwierzątek czy jajek lukrem, czekoladą czy kolorową posypką będzie dla maluchów wspaniałą zabawą. Dzieciom z pewnością będzie smakował również wielkanocny mazurek, który samodzielnie udekorują.