Pisanki decoupage, na szydełku, na balonach DIY

Pięknie zdobione jajka, będące symbolem odradzającego się życia, od wieków zdobią polskie stoły podczas świąt wielkanocnych. Nie powinno ich zabraknąć także w koszyku ze święconką. Sposobów na wykonanie wspaniałych pisanek jest wiele, jednak do najpiękniejszych należą z pewnością jajka zdobione metodą docoupage, misternie robione na szydełku czy też pisanki ze wstążek i cekinów. Niezwykle oryginalne i piękne są też papierowe pisanki orgiami i z bibuły.

Do wykonania pisanek metodą decoupage potrzebne są surowe jajka, klej do decoupage lub do tapet, bezbarwny lakier do decoupage, nożyczki, papierowe serwetki z wzorami lub gazety. W wielu czasopismach można znaleźć różnokolorowe nadruki kwiatów lub innych motywów, które możemy przenieść na nasze jajka. Z surowych jajek należy zrobić wydmuszki, a po ich wysuszeniu naklejać na nie wycięte wcześniej wzory. powinny dokładnie przylegać do skorupki. Gdy jajko wyschnie, należy pomalować je bezbarwnym lakierem do decoupage. Tą metodą możemy uzyskać pisanki z takim wzorem, jaki tylko nam się wymarzy. Z pewnością pisanka z wymarzonym modelem samochodu lub ulubioną postacią z kreskówki będzie wyglądać oryginalnie.

Piękną ozdobą mieszkania w czasie Świąt Wielkanocnych są także pisanki wykonane na szydełku. Szydełkowe pisanki wykonuje się na wydmuszkach jajek lub na drewnianych jajkach, używając do tego kolorowych kordonków lub cienkich włóczek. Takie koszulki na jajka mogą mieć przeróżne wzory i kolory. Dodatkowo można ozdobić je doszywając koraliki lub wstążki.

Bardzo ciekawe i oryginalne jaja wielkanocne można wykonać przy pomocy dmuchanego balonika. Na balonik należy nakładać masę papierową wykonaną z wody, mąki, cukru i rozmoczonego papieru. Gdy balonik pokryty taką masą wyschnie, możemy pomalować go w bajeczne wzory i kolory uzyskując wspaniałą, dużą pisankę, która będzie świetną ozdobą świątecznego stołu.