Ręcznie robione jajka z bibuły, styropianu, papieru

Pisanki to nieodłączny element Świąt Wielkanocnych. Można je wykonać wieloma sposobami, tradycyjnie pomalować farbkami lub stworzyć własnoręcznie małe dzieła sztuki. Ostatnio coraz popularniejsze staje się wykonywanie takich oryginalnych ozdób np. ze styropianu i wstążki, cekinów czy nawet makaronu. Wielkanocne jajka robione na szydełku i metodą decoupage z pewnością zachwycą naszych gości. Nasze mieszkanie ozdobione takimi dekoracjami z pewnością będzie wyglądało niezwykle.

Piękne jajka wielkanocne możemy wykonać wykorzystując kolorowy papier i bibułę. Kawałeczkami papieru, np. kółeczkami lub innymi kształtami wyciętymi za pomocą dziurkacza albo kuleczkami z kolorowej bibuły możemy przy pomocy kleju udekorować wcześniej przygotowane wydmuszki lub kupione w sklepie gotowe styropianowe jajka. Papierowe skrawki można także przypinać do jajek ze styropianu warstwowo za pomocą szpilek, tak jak w przypadku pisanek ze wstążki i cekinów. Jajka można także ozdobić paseczkami samoprzylepnego papieru kolorowego.

Inną metoda tworzenia oryginalnych pisanek wielkanocnych jest ich „ulepienie” z masy papierowej przygotowanej z wody, mąki, cukru i kawałków papieru, który moczymy w przygotowanej wcześniej masie i nakładamy na nadmuchany balonik. Kiedy masa wyschnie jaja takie możemy dowolnie pomalować.

Wspaniałe jajka wielkanocne z papieru można również wykonać techniką orgiami. Wykonanie takiej ozdoby wymaga w prawdzie pewnej wprawy i jest czasochłonne, ale efekt jest niesamowity. Taka pisankę składa się z tzw. modułów, czyli przestrzennie złożonych prostokątnych kawałków papieru nakładanych na siebie warstwowo. Możemy wykorzystać do tego jeden kolor papieru lub wykonać wielobarwną pisankę z różnokolorowych modułów. Ozdoby orgiami to prawdziwe dzieła sztuki, a wiec pisanka wykonana tą techniką będzie przepięknym świątecznym akcentem w naszym mieszkaniu.